Laboratoria Przyszłości – Marzec, Kwiecień 2023

Pod koniec lutego i na początku marca uczniowie klas pierwszych zostali zaangażowani do stworzenia portretów i scenek nawiązujących do zbliżającego się Święta Kobiet 8 marca. Pan informatyk ustawił w klasach tak zwany Green Screen umożliwiający wykonanie zdjęć z pominięciem tła, następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami przystąpili do wykonywania zdjęć oraz pozowania do nich.

Potem już tylko zadziałała wyobraźnia, oraz szczypta magii programu graficznego i mamy oto piękny tego efekt!

Rzeźba może być fascynująca! Przekonali się o tym uczniowie klasy 6, którzy jako podsumowanie wiedzy z tej dziedziny sztuki samodzielnie wykonali prace z gliny samoutwardzalnej. Powstałe obiekty cechuje ciekawa forma, kształt i trójwymiarowość. Dzięki sprzętowi pozyskanemu z programu laboratorium przyszłości uczniowie mieli również okazję sfotografować swoją twórczość.

W okresie przedświątecznym na lekcjach kreatywnych w klasach piątych, dzieci zaprojektowały foremki do ciastek w programach graficznych 2D i 3D. Wykorzystując wcześniej poznany program graficzny SketchPad (Sketch.io ) wykonali rysunki wektorowe 2D, następnie zaimportowali je do programu Tinkercad (tinkercad.com ), gdzie dodali kolejny trzeci wymiar. Tak zaprojektowane foremki przygotowali do druku 3D. 

Mamy nadzieję, że wykonane następnie ciastka, wizualnie i smakowo zachwyciły ich rodziny 😉

#Laboratoria Przyszłości, #Laboratoria Przyszlosci

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content