DWUJĘZYCZNE DZIECI

W naszej placówce realizujemy Program Powszechnej Dwujęzyczności, który wykorzystuje najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie, mianowicie bazuje na nauce drugiego języka równolegle do języka ojczystego. Naukę języka angielskiego dzięki tej metodzie można zacząć już od urodzenia, poprzez oswajanie z pierwszymi pojedynczymi słowami. Mózg dziecka w fazie intensywnego rozwoju odróżnia, przyswaja i porządkuje materiał językowy nawet kilku języków. Zdolność ta zmniejsza się wraz z wiekiem, dlatego warto zacząć jak najwcześniej. Program przewiduje naukę aż do siódmego roku życia. Specjalnie przygotowane serie edukacyjne: „Baby Beetles” (wiek 0-4) oraz „Tom and Keri” (wiek 3-7) wprowadzają rozpoznawane i rozumiane w kontekście słowa i zwroty dostosowując wszystko do typowych dla dziecka w danym wieku możliwości i zainteresowań. Dzięki temu język angielski nigdy nie staje się dla dziecka językiem obcym. Nauka tym systemem gwarantuje znakomite rezultaty – pozwala poznawać język poprzez zabawę w sposób możliwie najbardziej efektywny.

„Baby Beetles” – ten zestaw jest z założenia pierwszym etapem na drodze ku dwujęzycznej przyszłości. Bohaterami są sympatyczne żuczki i ich melodyjne piosenki. Dzięki nim dziecko poznaje ponad 160 angielskich słów i zwrotów. Kurs zbudowany jest z 4 części. Każda z nich reprezentowana jest przez innego bohatera, który przedstawia inną sferę dziecięcego świata, a co za tym idzie – słownictwo. Realizują go dzieci 3-4 letnie.

„Tom and Keri” –  to serial animowany do nauki angielskiego stworzony specjalnie z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym, które śledząc przygody bohaterów przedstawione w atrakcyjny, prosty sposób, bez trudu, zupełnie naturalnie przyswajają nowy język. Zapoznają się z podstawowym, dostosowanym do wieku słownictwem i strukturami gramatycznymi. Program daje im szansę opanowania 500 wyrazów i zwrotów angielskich. Realizują go dzieci 5-6 letnie.

Drodzy rodzice, zapraszamy do systematycznego logowania się na stronę www.bilingualfuture.com i zapoznawania dzieci z dostępnymi tam materiałami. Współpraca między domem, a szkołą to podstawa do utrwalania językowych kompetencji dzieci.

 

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content