SERCE I POMOC

W roku szkolnym 2021/22 nasza szkoła przystąpiła do udziału w projekcie dla szkół województwa podkarpackiego „SP to więcej niż szkoła podstawowa! SP – SERCE I POMOC!”.  Projekt ten zwracał uwagę na trudności, z jakimi corocznie borykają się uczniowie w czwartej klasie podstawowej (serce) oraz mobilizował do podjęcia adekwatnych działań (pomoc), aby pomóc uczniom w adaptacji w wyższym etapie edukacyjnym.

Od tego czasu nasza placówka inicjuje szereg różnorodnych działań, które mają na celu pomóc naszym uczniom w łagodnym przejściu z I do II etapu edukacyjnego. Działania informacyjne, akcje charytatywne, dni tematyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy, imprezy, innowacyjne działania dydaktyczne… to wszystko ma dawać naszym wychowankom poczucie bezpieczeństwa i radości z możliwości zdobywania wiedzy w SP 26!

Pod koniec września 2023 roku, podczas uroczystej konferencji, Pani Dyrektor z rąk pani kurator – Małgorzaty Rauch – odebrała Certyfikat I Stopnia za udział w projekcie SP! Serce i Pomoc. Wtedy również nasza Pani Dyrektor została powołana do bycia Liderem sieci dyrektorów szkół uczestniczących w tym projekcie! To ogromne wyróżnienie! Wydarzenie to było istotnie również dlatego, że mogliśmy podzielić się dobrymi praktykami z naszej szkoły – pani Małgorzata Oczoś prezentowała wdrożoną przez siebie innowację metodyczną „Rysunkowy język polski – myślografia na lekcjach języka polskiego”.

Nasze działania projektowe najlepiej zaprezentują zdjęcia z różnych akcji!

 

 

 

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content