E-TWINNING

Rok szkolny 2023-2024

 

Rok szkolny 2022-2023

Szanowni Państwo! Zapraszamy do głosowania na najlepsze logo do projektu eTwinning ” A Friend is a Treasure „. Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik może zagłosować na 3 najlepsze, jednak nie możemy głosować na logo, które stworzyli nasi uczniowie. Są to loga nr 11, 12 i 13.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfkBw9BcPdxPk_36WWfAMURGL8K-XhXjYDCoJHGS3LqF_xcFA/viewform

Kolejne głosowanie dotyczy projektu „Learn English with eTwinning School”. Tak, jak w poprzednim artykule należy oddać głos na 3 zdaniem Państwa najlepsze loga. Klikając w poniższy link. https://forms.gle/YdnMpDugUcHXcGfY9 Proszę pamiętać, że loga naszych uczniów skrywają się pod numerami 2,7,13 😊. Serdecznie dziękujemy za każdy oddany głos.

Klasy 3 wzięły udział w dwóch wspaniałych projektach eTwinning „ Learn English with eTwinning school” i „Friends in a treasure”.

Głównym celem projektów jest stworzenie wyimaginowanej szkoły z nauczycielami i uczniami z różnych krajów.  Zachęcenie do interakcji i współpracy ze sobą przy użyciu języka angielskiego, jako języka komunikacji. Projekty mają na celu również umożliwienie małym dzieciom, które rozpoczynają naukę języka angielskiego, poznanie nowych przyjaciół w Europie i nawiązywanie z nimi interakcji poprzez komunikację w języku angielskim, przełamanie bariery językowe oraz sprzyjać aktywnym i znaczącym doświadczeniom edukacyjnym, integrując treści programowe i rozwijając współpracę wśród naszych młodych uczniów przy użyciu narzędzi cyfrowych.

Odszukaj wszystkie Państwa partnerskie na mapie Europy klikając w poniższy link. Aby to zrobić należy zalogować się wykorzystując swój adres gmail.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfvOq3ThwIEy1Uud6BllAf22gs9elT5gdW4s0izwtmIHMbwng/viewform

Sprawdź się! Kliknij w poniższy link …

Odszukaj wszystkie Państwa partnerskie na mapie Europy. Aby to zrobić należy zalogować się wykorzystując swój adres gmail/email.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBqgPkxLVkNcsz8b1YAuzA4v9lAC1TtSXWRzLr7yYVyhiB5w/viewform

 

Presentation of Countries Schools Participants I

Presentation of Countries Schools Participants II

 

Pozdrowienia od naszych Partnerów

 

Europejski Dzień Języków Obcych

 

26 września od ponad 20 lat z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. To dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

Nasza placówka w tym roku wzięła udział w Międzynarodowym projekcie programu eTwinning „ Let’s celebrate European Day of Languages”. Współpracując z nauczycielami i uczniami z Niemiec, Grecji, Turcji, Litwy, Chorwacji i Rumunii nasi uczniowie napisali listy w języku polskim i angielskim. W zamian otrzymaliśmy mnóstwo listów od naszych zagranicznych przyjaciół.

Klasa 3 c miała możliwość odbycia lekcji online z uczniami z Turcji (Ankara). Podczas lekcji opowiedzieliśmy o Polsce i pokazaliśmy naszym współrozmówcom mapę Polski. Wskazaliśmy na niej Warszawę – stolicę naszego kraju oraz wyszukiwaliśmy, gdzie leży Rzeszów. Dowiedzieliśmy się również gdzie leży Ankara i poznaliśmy różne ciekawostki o tym historycznym mieście. Nauczyliśmy się nawzajem jak witać się w obu językach, śmiało liczyliśmy od jednego do dziesięciu. Muszę przyznać nie było to łatwe zadanie.

Klasa 4b również miała możliwość połączenia się online z uczniami z Turcji (Osmania). Była to ciekawa lekcja, ponieważ uczniowie dowiedzieli się ciekawostkach z Osmanii. Rozmawiali w języku angielskim. Zadawali pytania uczniowi z Turcji i odpowiadali na pytania. Konwersacja w języku angielskim w wieku 10 lat? Proszę mi wierzyć było na wysokim poziomie 😊.

Klasa 3b natomiast połączyła się z uczniami z Chorwacji. Była to również ciekawa lekcja. Nasi uczniowie nauczyli się kilku słów po chorwacku, poznali rówieśników z innego kraju oraz mogli zapytać w języku angielskim:

  • Jak masz na imię?
  • Ile masz lat?
  • Skąd pochodzisz?
  • Czy lubisz zwierzęta?….

Klasa 2A poznała flagi oraz stolice z różnych zakątków świata. Miała za zadanie dopasować do nich nazwy państw w języku angielskim. W klasie dyskutowaliśmy na temat, dlaczego warto uczyć się języków obcych? Uczniowie dowiedzieli się o języku SILBO, który słynie głównie z dźwięków i braku wyrazów mówionych https://youtu.be/8HDevfq6Dho . Rozmawialiśmy o języku ESPERANTO i jego historii oraz o języku migowym.

Klasa 3 A również poznała wiele ciekawostek o językach. Nauczyła się mówić DZIĘKUJĘ, PROSZĘ, DZIEŃ DOBRY, DO WIDZENIA aż w sześciu językach : czeskim, hiszpańskim, francuskim, angielskim, niemieckim, szwedzkim.

Wysłuchała pozdrowień przesłanych przez rówieśników z Francji. Uczniowie wykonali plakaty na których widnieją państwa na mapie Europy wraz z ich flagami. Możemy również odczytać krótką informację o powierzchni, populacji, walucie, języku państwowym, stolicy.

Klasa 2c podróżowała wspólnie z bohaterką Laurą po różnych państwach europejskich. Skanując kody QR uczniowie dowiedzieli się różnych ciekawostek związanych z językiem danego państwa. Była to podróż do Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Francji, Turcji, Malty, Włoch, Rumunii, Węgier, Chorwacji, Słowacji, Macedonii, Bułgarii. Mogli usłyszeć  brzmienie danego języka. To była niezapomniana lekcja!

Kartki świąteczne od dzieci z innych państw

Nasi uczniowie z 3 klas napisali kartki świąteczne🎄 dla swoich rówieśników z Turcji 🇹🇷, Hiszpanii 🇪🇸, Grecji 🇬🇷, Włoch 🇮🇹, Portugalii 🇵🇹 i Rumunii🇷🇴. Łącznie nasi uczniowie wysłali 124 kartki i każdego dnia spływają do nas coraz to piękniejsze odpowiedzi ❤ A już w najbliższy piątek 16 grudnia połączymy się online z uczniami z każdego z tych krajów i złożymy sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Już nie możemy się doczekać 💗

Zapraszamy Państwa do stołówki szkolnej w Portugalii. Dzieci z Hiszpanii, Rumunii i Turcji nie mają stołówek w szkole, dlatego zajrzymy do ich śniadaniówek. 😊.

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vRNrb8KgSFjFJoxK89cBPu8RH09wKNDGdIJK9TCmIJaZS4zeW4qznTfd8tP7Hk9lrMeIjHJLDyHex68/pub?start=false&loop=false&delayms=3000&fbclid=IwAR03JKUPBYxljuK3S9wFtzdtQBmp7iHFuJu1E4qKWVOE2qpQx9DZFxn2OqY&slide=id.ge714dcfbe8_0_202

Dziś możemy się pochwalić hymnem naszej wirtualnej szkoły eTwinning. Zgodnie z regulaminem projektu w miesiącu marcu losowaliśmy salę, którą należało zaprojektować. Polska wylosowala salę gimnastyczną. Portugalia- plac zabaw, Turcja (Antalya) – bibliotekę, Rumunia- salę edukacyjną, Turcja (Istanbul) – stołówkę, a Hiszpania- salę komputerową. Następnie każde Państwo układało po osiem zwrotek do naszego hymnu. Przez długie tygodnie wspólnie z uczniami układaliśmy zwrotki do piosenki, rysowaliśmy salę gimnastyczną i wymyślaliśmy cztery zasady: dwie z nich – co możemy ( We can) i dwie – czego nam nie wolno ( We can’t). Oto efekt naszej pracy 😊

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content