EUROPA I JA

Jest to Ogólnopolski projekt edukacyjny prowadzony w klasach pierwszych i drugich w ramach innowacji pedagogicznej. Innowacja ta, ma zapewnić wysoką jakość kształcenia z uwzględnieniem zróżnicowanych potrzeb edukacyjnych uczniów oraz poszerzyć wiedze na temat Wielkiej Brytanii, jej kultury i tradycji narodowych. Tym samym zachęcając dzieci do poznawania i nauki języka angielskiego. Głównym celem wprowadzanej innowacji jest przybliżenie dzieciom wiedzy na temat wybranych krajów europejskich z szczególnym uwzględnieniem umiejętności posługiwania się angielskim, jako językiem międzynarodowym, niezbędnym w czasie podróży. Przybliżenie wiedzy na temat byłych kolonii anglojęzycznych oraz państw, w których mówimy w języku angielskim.

Realizując zagadnienia tego projektu uczniowie poznali zarys kultury, geografii, historii oraz zwyczajów i tradycji panujących w Wielkiej Brytanii. Najpierw wspólnie z Misiem Paddingtonem dowiedzieli się o historii powstania Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Następnie poznali historię powstania flagi. Kolejnym etapem było wirtualne zwiedzanie ciekawych miejsc i zabytków. Uczniowie klas drugich tworzyli piękne słowniki obrazkowe, zbudowali Tower Bridge, Big Ben i ułożyli puzzle na których widniało słynne koło widokowe London Eye.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content