Wyjazd na regionalny etap konkursu FIRST® LEGO® League – Chellenge

🚀🤖 Program FIRST® LEGO® League to międzynarodowy program w którym poprzez wykorzystanie prostych narzędzi do tworzenia prototypów i wizualizowania rozwiązań jakimi są klocki LEGO uczniowie budują w sobie poczucie własnej wartości i sprawczości. Wiele zadań, które rozwiązują uczniowie pozwala odnaleźć się w programie wszystkim dzieciom – zarówno umysłom „ścisłym” jak i „humanistycznym”.

Każdy sezon FIRST LEGO League to nowy temat związany z aktualnymi wyzwaniami globalnymi i lokalnymi. W tym sezonie pierwsze skrzypce grała KREATYWNOŚĆ! Uczniowie mieli za zadanie połączyć świat robotyki z fascynującym uniwersum sztuki. Wejść w profesjonalny świat produkcji filmowej i dźwiękowej, wirtualnej rzeczywistości czy sztuki teatralnej.

Nasi uczniowie znaleźli wspaniałe rozwiązanie, które mogło by wesprzeć ich kolegę Mikołaja w tworzeniu filmów poklatkowych LEGO. Innowacja polegała na umieszczeniu kamery na robocie Lego Spike, który został zaprogramowany do synchronizacji ruchu kamery z ruchem postaci i scenografii. Dzięki zbudowaniu odpowiedniego robota i nagrywaniu kilkakrotnie tego samego ujęcia uzyskali efekt jednoczesnego ruchu kamery, postaci i scenografii.  🎥🤩

Jednocześnie budowali i ćwiczyli programując robota do zadań na planszy konkursowej. Po wielu godzinach żmudnej pracy udało się opanować większość zadań konkursowych, a te były naprawdę trudne dla kogoś, kto po raz pierwszy mierzy się z takimi wyzwaniami. Nadszedł czas wyjazdu do Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie, gdzie zostały zorganizowane rozgrywki regionalne konkursu. Trzeba nadmienić, że dzięki staraniom instruktorów z Centrum Młodzieży w Rzeszowie został zorganizowany autokar, który pomieścił aż 7 drużyn z Rzeszowskich szkół. Dzięki temu bardzo miło spędziliśmy czas i zapoznaliśmy się z uczestnikami innych drużyn wymieniając się tajnikami swoich rozwiązań, można powiedzieć, że panowała atmosfera Fair-Play. 🚌🏆

Na miejscu zastaliśmy wspaniale przygotowane wydarzenie, gdzie uczniowie mieli za zadanie przedstawić swoje innowacyjne projekty przed komisją, a następnie przystąpić do etapu RobotGame, gdzie rywalizowały ich roboty. W międzyczasie spożywając smaczny obiad 😉

Mimo że nie udało się nam zakwalifikować do finału, wszyscy czuliśmy się jak zwycięzcy! Doświadczenia, odwaga i pomysłowość zdobyte podczas konkursu są bezcenne. Wróciliśmy z ogromnym bagażem nowych doświadczeń i fantastycznymi wspomnieniami! 💪💡

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content