Gala konkursowa i wyniki konkursu „Tinkercad Master – Pasja i zabawa!”

Wyniki konkursu „Tinkercad Master – Pasja i zabawa!” – Edycja 2023 już są! Gala wręczenia nagród i medali odbyła się w zeszłym tygodniu. W tym roku hasło przewodnie konkursu brzmiało: „Małe zbiorniki – projektowanie i drukowanie 3D zbiorników wodnych” Uczestnicy zaprezentowali kreatywne i innowacyjne rozwiązania, które zasługują na uznanie. Czternaście drużyn ze szkół podstawowych w Rzeszowie wzięło udział w rywalizacji, projektując zbiorniki retencyjne w przestrzeni miejskiej lub gospodarstwie (klasy starsze – 4-8) oraz przedmioty promujące ekologiczny styl życia – brelok, kubek i ramka na zdjęcia (klasy młodsze 1-3). Zwycięskie modele, wykonane przy użyciu drukarek 3D, zostały zaprezentowane w Centrum Innowacji Miejskich Urban Lab w Rzeszowie.

Wyłoniona w szkole drużyna wystartowała w kategorii klas 4-8. Zadaniem uczniów było wymyślenie systemu retencji wody deszczowej. Nasza drużyna zaproponowała innowacyjny podziemny zbiornik, który gromadzi wodę za pomocą wysokiego leja w kształcie kwiatu, a jednocześnie dostarcza cień przechodniom lub osobom wypoczywającym na ławeczce.

Ta wyjątkowa pomysłowość tak spodobała się komisji konkursowej, że nie mieli wątpliwości i zagłosowali, najwyżej go oceniając! „Nasi” zatriumfowali na pierwszym miejscu!

Zobaczmy jak wyglądał proces tworzenia modelu i jak uczniowie go zaprezentowali.

 

Projekty i modele stworzone przez dzieci stanowią wartościową inspirację dla rzeszowskiego magistratu przy planowaniu ekologicznych rozwiązań w przestrzeni miejskiej. Tu do obejrzenia gotowy model naszych zdolnych inżynierów.

Drużyna otrzymała medale,  wspaniałe nagrody oraz vouchery i burzę oklasków! Następnie jako triumfatorzy musieli udzielić wywiadu w Polskim Radio.

Organizatorami konkursu były Szkoły Podstawowe nr 25 i 23 w Rzeszowie oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie, we współpracy z Centrum Innowacji Miejskich Urban Lab. Naszą drużyną opiekował się i prowadził ją Pan Bartłomiej Biedroń.

Zdjęcia: Rodzice uczniów i Bartłomiej Biedroń

Relacja z wydarzenia i wywiad z chłopcami na stronie Polskiego Radia:
Konkurs na projektowanie zbiorników wodnych i ich drukowanie w 3D

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content