Podsumowanie akcji charytatywnej Szkoła Wrażliwych Serc organizowanej we współpracy z Fundacją Mary’s Meals Polska

Mamy ogromny zaszczyt poinformować, że nasza szkoła wykonała wszystkie zadnia wymagane przez organizatorów akcji, a mianowicie:

Krok 1.  Zgłoszenie placówki i wybranie koordynatora (p. mgr Agnieszka Kubrak)

Krok 2.  Zapoznanie uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 8 z działalnością fundacji Mary’s Meals.

Krok 3.  Wykonanie przez dzieci plakatów i ulotek w celu promocji akcji.

Krok 4.  Przeprowadzenie na terenie naszej placówki akcji charytatywnej w ramach obchodów „Dnia Pluszowego Misia”, tj. „Jesiennego Targu Misiowego”. Celem było zdobycie pieniędzy na dożywianie najbiedniejszych dzieci. Inicjatorem była Pani Kasia Sanocka. Do tego przedsięwzięcia zaangażowało się mnóstwo Nauczycieli, Rodziców i Dzieci, a także zaprzyjaźniona Szkoła Innowacyjna z Jarosławia. Dzięki wspólnej pracy udało nam się uszyć 50 pluszaków, które podczas „Jesiennego Targu” rozeszły się jak świeże bułeczki. W ten sposób zebraliśmy pokaźną kwotę, której całość została przelana na konto fundacji Mary’s Meals.

Krok 5.  Przeprowadzenie kolejnej akcji charytatywnej tym razem zainicjowanej przez przedszkolaki z gr. „Pszczółki”. Sześciolatki przygotowały jasełka dla młodszych uczniów ze szkoły i wszystkich przedszkolaków. Celem było nie tylko wprowadzenie widzów w świąteczny nastrój, integracja, ale przede wszystkim zebranie pieniędzy na dożywianie głodujących rówieśników. Ponadto aktorzy wyruszyli z kolędą z klasy do klasy, aby uczniowie, którzy nie mieli możliwości obejrzeć przedstawienia Jasełkowego i wrzucenia datków do puszki mogli dołączyć się do naszej wspólnej inicjatywy. Dzięki tej akcji nasza placówka po raz kolejny zdobyła pieniądze dla potrzebujących dzieci. Zabrane datki zostały komisyjnie przeliczone i ponownie przelane na konto fundacji.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest, ale przez to,
czym dzieli się z innymi”
                                                                                              
(Jan Paweł II)

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim:
Dzieciom, Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom placówki
za zaangażowanie, ciepłe podejście do akcji Szkoła Wrażliwych Serc
oraz otwarte serce na pomoc potrzebującym.
Jeden człowiek może niewiele, ale razem możemy góry przenosić.
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało nam się zrobić coś wielkiego.

Koordynator: mgr Agnieszka Kubrak

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content