Laboratoria Przyszłości – Listopad 2022

Zajęcia fotograficzne

Uczniowie mieli za zadanie wykonać cykl fotografii przedstawiających różne obiekty. Głównym celem ćwiczenia było uchwycenie fotografowanego obiektu w sposób nieoczywisty, tak, żeby każde zdjęcie było interesujące i różniło się od poprzedniego. Taka „opowieść” o danym przedmiocie, wyrobie, elemencie natury. 

Lutowanie na technice

Uczniowie klasy VIa, podczas lekcji techniki, uczyli się lutować. Ich zadaniem było złączenie (poprzez lutowanie) przewodów elektrycznych i stworzenie mini instalacji LED. Jak widać na załączonych fotografiach, zadanie zostało wykonane prawidłowo, czego efektem było zaświecenie się światełek LED po włożeniu wtyczki do gniazdka.

W świecie komputerów

W listopadzie klasa 6a wkroczyła w świat wnętrza komputerów za sprawą gry Turing Tumble. Przed nimi 60 zagadek, dzięki którym odkryją jak połączyć proste przełączniki w celu rozwiązania skomplikowanych zadań, co pozwoli im również poznać budowę komputera. Zagadki ubarwione są ciekawym komiksem, co wzbudziło zainteresowanie uczniów. Klasa systematycznie zmaga się z kolejnymi zadaniami na zajęciach. 

Galeria wydruków 3D

Kontynuując działania kreatywne z drukiem 3D uczniowie przygotowali zaprojektowane wcześniej breloczki do wydruku przy pomocy programu do cięcia obiektów 3D. Wydruki są czasochłonne, więc poniżej prezentujemy tylko kilka pierwszych prac.

Autorzy: Martyna Myćka, Anna Majchrowska, Łukasz Kobiałka, Bartłomiej Biedroń

#Laboratoria Przyszłości, #Laboratoria Przyszlosci

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to content