Powrót do GALERIA

Nasze prace

Anioły, Anioły…

W dniach 1-2 grudnia br. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonywali figurki aniołów. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w tworzeniu pięknych ozdób świątecznych. Aniołki zostaną niebawem przekazane dla podopiecznych DPS przy ul. Sucharskiego w Rzeszowie jako prezent z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Czas oczekiwania…

Obecnie przeżywamy Adwent, czyli okres wyczekiwania na ponowne przyjście Pana Jezusa. Aby umilić ten czas, stworzyliśmy sobie na świetlicy Kalendarz Adwentowy. Znajduje się w nim 24 zadania – dokładnie tyle, ile zostało dni do Świąt Bożego Narodzenia. Każdego dnia będziemy robić jedno zadanie. Niektóre z poleceń wykonamy wspólnie w świetlicy, zaś zadania weekendowe dzieci wypełnią w domu. W szkole będziemy wspólnie robić różne prace plastyczne np. choinkę, bombkę, kartki świąteczne lub aniołki, w zależności od tego, jakie polecenie przypadnie nam w danym dniu. W domu zaś na weekendy będą dzieci miały za zadanie spełnić dobre uczynki, jak np. pomoc przy sprzątaniu, przygotowaniu obiadu itp. Po wykonaniu wszystkich poleceń, na dzieci będzie czekać miła niespodzianka.
A może Wy też stworzycie sobie w domu taki kalendarz i sami wymyślicie zadania dla siebie?
Wystarczy tylko 24 koperty z numerkami od 1-24. W każdej kopercie należy umieścić kartkę z zadaniem. Każdego kolejnego dnia otwieramy kopertę z odpowiednim numerkiem (np. 1 grudnia otwieramy kopertę nr 1 i odczytujemy zadanie, jakie mamy tego dnia wykonać).
Życzymy Wam miłej pracy oraz wytrwałości w wykonywaniu zadań i spełnianiu dobrych uczynków.
Zobaczcie, jak nad wykonaniem takiego kalendarza pracowały dzieci na świetlicy szkolnej.