Z kulturą nam do twarzy!

Miło nam poinformować, że nasza placówka otrzymała Certyfikat w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”.  Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz piąty kierunek polityki oświatowej na rok szkolny 2020/2021: wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych. Honorowy patronat nad programem objął m.in. Minister Edukacji Narodowej. W projekcie wzięły udział nasze klasy pierwsze, które z zaangażowaniem przez cały rok realizowały zadania, z trzech modułów: „W krainie muz”, „Piękno regionu”, „Kocham, lubię, szanuję”. Świętowaliśmy m.in. Dzień Teatru, Dzień Postaci z Bajek,  Dzień Babci i Dziadka, poznaliśmy bliżej legendę o herbie Rzeszowa, zorganizowaliśmy Tydzień uprzejmości, na lekcjach odkrywaliśmy tajniki savoir vivre, a także przez uczestnictwo w różnych akcjach solidaryzowaliśmy się z osobami z niepełnosprawnością. Zwiedziliśmy również online Muzeum Ewolucji w Warszawie, a także już na żywo obejrzeliśmy spektakl teatralny „Kajtuś Czarodziej” w Teatrze Maska w Rzeszowie.

Realizacja zadań sprawiła nam wiele przyjemności, a sam projekt okazał się bardzo atrakcyjną  formą spotkania uczniów z szeroko pojętą kulturą. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.