Wycieczka przedszkolaków do Zagrody „Szmer”

17 czerwca najstarsze grupy przedszkolne wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Zagrody „Szmer” w Godowej. Miejsce cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci, ponieważ pozwala im obcować z naturą.

Atrakcji było co nie miara. Przedszkolaki miały okazję przejechać się bryczką zaprzęgniętą w dwa konie, posadzić pomidory oraz wykonać przedmioty z gliny. W czasie pobytu w zagrodzie dzieci poznawały różne zwierzęta gospodarskie: kozy, owce, świnki, konie, króliki, kury i koguta. Poznawały również budowę ula i zasady hodowli pszczół. Wśród atrakcji znalazła się przejażdżka pociągiem oraz rozpoznawanie sadzonek warzyw. Po pracy przyszedł czas na relaks i poczęstunek. Na tych, którzy mieli jeszcze sporo energii czekał wyjątkowy plac zabaw, wyróżniający się unikatowymi zabawkami wykonanymi z drewna. Przedszkolaki łowiły drewniane rybki, doiły „sztuczną krowę”, prały na tarce oraz woziły się na wózkach.

Był to niezapomniany dzień pełen wrażeń, który sprawił wszystkim wiele radości. Zadowoleni wracaliśmy do przedszkola z uśmiechem na twarzy i z myślą, że kiedyś chcielibyśmy tam wrócić.