Przedszkolaki obchodzą Dzień Sportu

O tym, jak ważny jest ruch w życiu dziecka nie trzeba nikogo przekonywać. Uprawianie sportu  daje mnóstwo radości, poczucie spełnienia i zdrowe ciało. Ale nie tylko. Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości i wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole.

Mając na uwadze walory aktywnego spędzania czasu w naszym przedszkolu zorganizowano Dzień Sportu. Od samego rana przedszkolaki z niecierpliwością czekały na zapowiedziane zawody sportowe. Pełne entuzjazmu, punktualnie zebrały się na pobliskim Orliku lub placu zabaw, gdzie czekały na nich przygotowane przeróżne zadania.

Dzieci w formie zabawy na świeżym powietrzu ćwiczyły sprawność ogólną, koordynację, a także uczyły się zdrowej rywalizacji, przestrzegania zasad fair-play oraz radzenia sobie z porażkami.

Mamy nadzieję, że duch sportowy zaszczepiony w naszych podopiecznych będzie także zachętą do aktywnego wypoczynku w czasie wakacji.